fbpx

CZYM SĄ I SKĄD SIĘ WZIĘŁY TŁA MALOWANE, CZYLI BACKDROPY W POLSCE?

Od wielu lat zastanawiałam się, jak to jest, ze Annie Leibovitz ma tak genialne tła, a ja za nic nie jestem w stanie ich u nas znaleźć. Nadają one jej fotografiom tego „signature look” , o którym zawsze marzyłam, jednak niestety zwykłe kartonowe tła czy gnieciuchy nie nadawały się do tego.

Karton szybko się zużywa, ciągle trzeba go odcinać i kupować nowe a ich tekstura żadna. Gnieciuchy może i ciekawe, ale w tych brakowało mi jednak „sztywności” z kartonu. Tekstura okey, ale bez szału….

Nie wiedziałam nawet gdzie szukać. Oczywiście, jak zwykle w moim przypadku, wpadłam na profil @oliphantstudio.

To one!!! Wiedziałam, że wreszcie znalazłam to, czego szukam. Po dalszych poszukiwaniach cennika teł okazało się jednak, ze ich cena na ten moment przekroczyła moje możliwości…(przynajmniej chwilowo) to ponad tysiąc Dolarów za tło + podatek + przesyłka) to około 6-7 tys. złotych!!!

NA NASZYM POLSKIM PODWÓRKU

Na naszym „podwórku” oraz zagranicę produkowane są tła @Pepper Backdrops. Jest to polska firma, a korzysta z nich min. nasz Polski znany fotograf @Emil Biliński Photography. Nic wspanialszego. Do mego studio trafiło już 13 teł.

NIE POWSTAŁY ot tak… Zaczął produkować je mój mąż, po tym, jak przez chyba 6 miesięcy próbował odkryć sekrety technik ich przygotowania i malowania.

Malowane na grubym materiale 100% bawełna, gładkie i niegniotące się, niekruszące się podczas przenoszenia ani zwijania. Ciężar tła nie wymusza korzystania z obciążników na dole tła co za tym idzie mogę uzyskać estetyczny efekt końcowy, bez wymazywania brzydkich desek u dołu.
Idealna Tekstura i kolorystyka. Wysmakowana i wyważona według moich potrzeb.

Niepowtarzalność


Chciałam czegoś ostrego, ale eleganckiego, dostałam „ROCK” #backdrop. Ostatnio używane przeze mnie do pięknych portretów rodzinnych. Chciałam czegoś delikatnego i cielistego? Dostałam „ENGLISH TEA”, używałam go do sesji noworodkowej. Nie mówiąc już, o pozostałych. Każde wyjątkowe. Każde całkowicie inne.

Testowałam właśnie jedno z większych (2×3,5m) teł. Tu widzimy „SMOOTH GREY”. delikatnem ale i z głębią. Zakochałam się. Ale, aby to poczuć, trzeba z nich skorzystać. Zrobić te pierwsze własne ujęcia… poczuć i teksturę.

Tło Pepper Backdrops „Smooth Grey” | Foto: P. Pepper | Pozowała Justyna L. Bień

Co jest swietne? Każde tło robią na zamówienie. Możecie wybrać kolor, siłę tekstury, rozmiary od portretowych 1×1,5m po pełne 2×3,5m i dluzsze. Idealnie dopasowane pod wasze potrzeby.

BACKDROP- TŁA Z TRADYCJĄ

Tła Malowane tzw. Canvas Backdrops od ponad 20 lat są jednym z głównych narzędzi tworzenia drugiego planu przez największych fotografów portretowych, modowych.

Annie Leibovitz korzysta ze swoich teł już drugą dekadę,  a te  tworzą piękne uzupełnienie do jej wspaniałych kompozycji.

Nie bez powodu!

Można je używać na wiele sposobów:

LAYERS


Wielowymiarowość, jak na fotografii poniżej wykonanej przez Annie. Tła są zawieszane „WARSTWAMI”. Jedno za drugim, by stworzyć iluzję przestrzeni.

PHOTO: Annie Leibovitz

FLOOR BACKDROP

Floor Backdrop – tworzenie tzw. PODŁOGI za pomocą backdropa.  Pozwala to stworzyć własne podłoże, które wygląda zdecydowanie lepiej, niż zwykłe panele podłogowe.

Backstage sesji Justyna L. Bień

CORNER

Corner – tła ustawiane są parami. Bokiem do siebie tworząc KĄT, w którym możemy ustawić naszego modela. Często widać to np. na fotografiach Sue Bryce, przy użyciu 2 czarnych sztywnych poliboardów. Można to zrobić właśnie przy pomocy 2 statywów i 2 identycznym teł canvasowych

photot: remo.buess.photography

Ponadczasowość i Długotrwałość

Tła te są więc niesamowicie plastyczne w wykorzystaniu, a jednocześnie wieloletnie! Warto mieć jest więc choć jedno, klasyczne Smooth Grey Backdrop (jak na górze strony) w swoim studio.

Jak powstaje  Tło Canvasowe?

Tylko teraz, dzień po dniu, Paweł Pepper, twórca pierwszych Teł Malowanych marki  Pepper Backdrops, pokaże cały proces dzień po dniu na swoim profilu.

Wejdź koniecznie  na profil @Pepper Backdrops, polikeuj i obserwuj, jak powstają te NIESAMOWICIE piękne i artystyczne, a jednocześnie praktyczne dzieła sztuki.

Dzień po dniu  udostępni on kolejne etapy powstawania 4 backdropów na własnej pracowni we Wrocławiu, W FORMIE wideo:

Zobacz film – DZIEŃ 1

Zapisz się na DARMOWE szkolenie, jak namalować własne tło, prowadzone przez Pawła Peppera! KLIKNIJ

PS: Sama mam kolekcji chyba 13 tych teł i praktycznie tylko na nich na co dzień pracuję w mojej fotografii kierowanej do klientów premium…

Justyna L. Bień